Hague Road Runners

25 jaar The Royal Ten én een nieuw parcours!

Dit jaar viert het gezelligste hardloopevenement van Den Haag zijn 25ste verjaardag. We weten allemaal, ‘wie jarig is, trakteert!’. En dat gaan wij dit jaar ook zeker doen. Tijdens de 25ste jubileumeditie van The Royal Ten zullen wij onze deelnemers trakteren op een gloednieuw parcours op alle onderdelen. Ook zal dit jaar voor de eerste keer ons nieuwe onderdeel ‘RaceRunning’ plaatsvinden. In deze rubriek lichten we alle onderdelen toe.

De startlocatie
We hebben de start-finishlocatie verplaatst naar de Koningin Marialaan, ter hoogte van ROC Mondriaan. We kijken met veel plezier terug naar de mooie edities waarbij het startschot vanaf de Prinses Beatrixlaan klonk. Als bestuur hebben we besloten dat het tijd was voor iets nieuws, met minder uitdagingen wat betreft verkeersmaatregelen.

Dus zijn we de samenwerking aangegaan met ROC Mondriaan Horeca en Facilitaire Dienstverlening. Op de wedstrijddag zullen we van verschillende faciliteiten gebruik maken. Onder andere voor het ophalen van de startnummers en de tassenafgifte. Houd richting de wedstrijddag onze socials goed in de gaten om te weten welke faciliteiten je waar kan vinden op en rond het start-finishgebied. The Royal Ten

Frame Running
In 2020 zouden we dit nieuwe onderdeel voor het eerst introduceren, maar daar stak de pandemie toen een stokje voor. Drie jaar later is het dan eindelijk zover, ons gloednieuwe onderdeel voor para-atletiek. Bij The Royal Ten vinden wij dat iedereen moet kunnen deelnemen aan sport. Op dit speciale parcours kunnen deelnemers die zichzelf door middel van een running frame voortbewegen de strijd met elkaar aangaan voor de snelste tijd. Nu denk je misschien, wat is een running frame? Je leest het hier.

Om ons Frame Running parcours tot stand te laten komen, hebben wij ons laten adviseren door verschillende partijen waaronder een collega van ons Hoofd Parcours (André Papilaja) wiens zoon regelmatig aan Race Running doet. Waardoor we nu een supersnel én veilig parcours kunnen aanbieden.
Dit onderdeel is 1,1 km en zal als eerste van start gaan op zondag 4 juni. Racerunning The Royal Ten

Kidsrun
Zoals ieder jaar wordt ook rekening gehouden met de jonge sporters van Den Haag. Tijdens onze supersnelle Kidsrun kunnen alle kinderen tussen 3 – 15 jaar deelnemen. Dit parcours heeft misschien nog wel de minste verandering meegemaakt. Want ook dit jaar zal de Theresiastraat een groot deel van het parcours beslaan, ter hoogte van Hogeschool InHolland zal het parcours een lus maken om via dezelfde weg weer terug naar de Koningin Marialaan te leiden. Kidsrun + RaceRunning parcours 2023

De Kidsrun is 1,5 km en zal als tweede onderdeel van start gaan op de wedstrijddag.

5 kilometerwedstrijd
Ook onze 5 km heeft wat veranderingen op het nieuwe parcours. Het parcours loopt nog steeds voor een groot gedeelte door het Haagse Bos. Ook kan je nog steeds – van een afstandje dit jaar weliswaar – zwaaien naar de koninklijke familie in Paleis Huis ten Bosch. In samenwerking met Staatsbosbeheer is het wederom gelukt om een uitdagend parcours aan te kunnen bieden dit jaar. RT-5K parcours 2023

De 5 kilometerwedstrijd is het derde onderdeel dat van start zal gaan.

10 kilometerwedstrijd
Daar is die dan! Onze ‘Royal Ten’. De 10 kilometerwedstrijd. Dit onderdeel was nog wel de grootste uitdaging voor ons Hoofd Parcours (André Papilaja). Overige bestuursleden hebben ideeën gepitcht, en zelfs het voormalig Hoofd Parcours (Han Elkerbout) heeft nog even zijn wijsheden gedeeld om André te helpen. We mogen dan ook met trots zeggen dat deze 10 km echt wel weer het pareltje is van de wedstrijddag en dat de naam ‘The Royal Ten’ wederom eer aangedaan wordt!
Zoals we gewend zijn, zal het parcours via de Bezuidenhoutseweg richting Marlot gaan. In tegenstelling tot het vorige parcours, maken de deelnemers hier een wat groter rondje alvorens via de Bezuidenhoutseweg terug te keren en naast de ingang van Paleis Huis ten Bosch het Haagse Bos in te duiken. RT-10K parcours 2023

De 10 kilometerwedstrijd is het laatste onderdeel op zondag 4 juni.

Vera Papilaja